Страница 1 от 1
geneti4ni isledvania
Публикувано на: Вто Май 18, 2010 11:07 am
от fht8
imam malko dete sas symnenie za dayn kakvo da pravia
Re: geneti4ni isledvania
Публикувано на: Вто Май 18, 2010 11:01 pm
от kremensky
Здравейте,
Да се появите в удобно за Вас време с детето.
Изследванията и консултациите са безплатни.
Кременски
запитване към проф Кременски от пловдив
Публикувано на: Нед Окт 17, 2010 9:08 am
от elince180
Здравейте професор Кременски .Ще ви бъда много благодарна ако мойете да обърнете внимание на моя проблем.Казвам се Елена на 37 г съм .Имам син на 18г.жив и здрав(от първи брак).Преди 2 месеца бях бременна до 20 гс.всичко беше нормално- изследваниа, БХС, 4Д,.....резултата от хистологичното изследване:плод от мъжки пол,без малформативни промени с масивни кръвоизливи и анемични инфаркти в плацентата.За лекарите е не причина за притеснение 1 аборт ако станат 2 или 3 тогава да се вземат мерки

Какво става с психиката на една жена след това аз останах без работа без бебе и всички ми казват да не ровя повече,но според мен няма нищо случайно.След аборта си правих гин преглед имам миомно възелче на краче 3 см от външна стена на матката изследвах цервикален скрет -всичко е наред.Четох по форумите и реших да изследвам ЩЖ anti-tg 1.9 ref 0-4 anti-tpo 177.2 ref 0-9 TSH 3.36 ref 5.5.Ще търся консултация с ендокринолог,но бих желала да разбера дали да не се изследвам за тромбофилия според гинеколога ми след като имам едно дете не е нужно.Какво е вашето мнение? Какви изследваниа да направя преди нова бременност.Да допълня ,партньора с който искаме бебе е роден в 8 месец ,майка му има аборт след него в 6 месец,а сестра му ,е родена в 7 месец.Вьзможно ли е да има някаква генетина причина от негова страна?БЪДЕТЕ ЗДРАВ С уважение:Елена
Re: geneti4ni isledvania
Публикувано на: Нед Окт 17, 2010 11:27 am
от kremensky
Здравейте,
Или ни посещавате с детето или
Изпращате 2 милилитра кръв в ЕДТА в епруветка с виолотова капачка.
Кръвта се изпраща по куриер НЕ СЕ ЗАМРАЗЯВА. Кръвта се надписва. Кръвта се придружава от Трите имена, рождената, дата, на бебето и майката, данни дали е правен биохимичен скрининг. Акрес.
Ако, сте провеждала биохимичен скрининг, моля, трите имена и рождената дата на електронната ни поща.
Дано съмненията не се потвърдят.
Успех
Кременски
Re: geneti4ni isledvania
Публикувано на: Пет Ное 05, 2010 4:07 pm
от gabi_ivanova
Здравейте професор Кременски,
на 32 години съм, от Бургас. Накратко, след две години опити, една лапароскопия с фенестрация, заради СПКЯ, тримесечно лечение с естрофем, заради завишени ЛХ и ФСХ, януари тази година забременях спонтанно, но за кратко, в 6 г.с. бебето имаше пулс, но след една седмица последва мисед аборт. Няколко дни преди аборта получих херпес на устната, аз по принцип съм предразположена към херпеси през - 2- 3 месеца получавам такива, винаги на едно и също място на долната устна 1 и под нея още един. Това ме кара да си мисля, че този вирус може да е причина за моя аборт, но затова Вие ще си кажете компетентното мнение. Освен това сега 7 месеца следа борта отново не се получаава бременност, този месец дори правихме инсеминация и отново нищо не се получи. За това ви моля професор Кременски да ми назначите генетични изследвания и да кажете има ли вариент да се изпрати серум до София от Бургас, каква е цената и начина на плащане/предполагам по банков път/. Благодаря Ви предварително.
Re: geneti4ni isledvania
Публикувано на: Съб Ное 06, 2010 8:34 pm
от kremensky
Уважаема Госпожо от Пловдив,
Първо, мойте извинения за случилото се и за пропуска да Ви отговоря навреме.
Просто, писмото Ви се е "скрило" в другите и е пропуснато.
Абсолютно сте права. Основното е психиката на жената след загубата. Поради тези причини аз съм готов да се срещнем и обсъдим проблема. Права сте и в това, че ако съществува някаква генетична причина, тя може да се открие и след първия аборт. Всичко това ще го обсъдим на място и ще Ви бъдат направени всички необходими изследвания на Вас и съпруга.
Консулатциите са безплатни. На работа ще бъда след 1 седмица.
Не спирайте да пиете фолиевата киеслина.
Моля, носете всички изследвания до този момент.
Още веднъж извинения и успех.
Кременски
0886 06 55 11