Страница 1 от 2
СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Сря Юни 06, 2012 10:29 am
от mima_rk
Казвам се Мария, на 24 год. съм. от Хасково На 04.05.2012 родих момиченце с много малформации, в последствие чрез генетични изследвания направени в Пловдив, се оказа че има синдром на Патау. За мен това е първо раждане. Не съм правила Биохимичен скрининг, защото генеколога ни каза, че и двамата сме млади с мъжа ми и щом нямаме някакви генетични проблеми в рода вероятността е много малка за бебето ни. Много сме стресирани и не знаем какво да правим. Молим за съвет! Също така и кога трябва да си направим ние с мъжа ми генетични изследвания, за да разберем дали няма носител? Искаме това да се случи при вас, ако може. Шока ,от случилото се, за нас беше голям, поради това, че до последно ни казваха ,че всичко е наред и няма съмнения за нищо, даже и на феталната морфология генеколога не видя нищо, аз бях в 21 г.с. Благодаря предварително!
Re: СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Сря Юни 06, 2012 12:46 pm
от kremensky
Здравейте Мария,
Моите искрени съчувствия за случилото се.
Най-вероятно колегата е прав. Обикновено това са случайни събития и рискът да се повтори е ниск.
От Пловдивския резултат ще се разбере необходими ли са изследавния при вас.
Когато получите резултата можете да ни го изпратите или да ни посетите за по-подробен коментар.
Във всеки случай нама да се допусне подобно ражадне и ще Ви бъде осигурена максимална възможност за раждането на здраво дете.
Моля, не спирайте фолиевата киселина.
Успех
Кременски.
Re: СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Сря Юни 06, 2012 1:29 pm
от mima_rk
Благодаря Ви много! Още един въпрос, че не разбрах. Да пия фолиевата киселина профилактично, въпреки че не съм бременна? Още веднъж благодаря!
Re: СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Сря Юни 06, 2012 8:45 pm
от kremensky
Здравейте,
ДА
Фолиевата киселина е най-ефективна, когато се пие 3 месеца, а някои предлагат 1 година преди забременяване и поне 3 месеца след забременяване.
В Америка от 30 години фолиевата киселина е поставена в брашното и там всички, включително мъжете и домашните любимци "пият" непрекъснато безвредния витамин.
Успех
Re: СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Вто Юни 12, 2012 3:02 pm
от mima_rk
Проф. Кременски,
Изследванията от Пловдив са готови, само че от УМБАЛ " Св. Георги" ни изпратиха епикризата на бебето. Това ли трябва да ви изпратя? Може ли e-mail адрес? Имам и друг въпрос кога ще е добре да дойдем с мъжа ми, за да си направим изследвания, какво трябва да носим ( минали са около 40 дена от раждането)?
Re: СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Сря Юни 13, 2012 8:32 am
от kremensky
Здравейте,
ДА
Епикриза или цитогенетични изследвания.
По всяко време можете да ни посетите.
Аз 2 седмици ще отсъствам, но д-р Въжарова и д-р Брадинова са на работа и са едни от най-добрите в областта.
Консултациите са безплатни и без записване.
Успех
Кременски.
Re: СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Чет Авг 02, 2012 10:21 am
от mima_rk
здравейте д-р Кременски,
Преди около месец си направихме генетични изследвания хромозомни, звъняхме, за да разберем резултатите, но не можахме да се свържем, и само веднъж ни казаха че сега не могат да ни дадат тази информация. Как можем да разберем дали са готови резултатите, за да дойдем да си ги получим.
Благодаря.
Re: СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Чет Авг 02, 2012 10:46 am
от mima_rk
Д-р Кременски изпратила съм Ви данните на мен и мъжа ми на пощата Ви.
Re: СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Чет Авг 02, 2012 1:52 pm
от kremensky
Здравейте,
Аз в момента съм в провинцията.
От пощата ще взема данните и ще ви се обада
Кременски
СИНДРОМ НА ПАТАУ
Публикувано на: Сря Окт 03, 2012 1:29 pm
от georrgyutss
здравейте и благодаря за мнинието, вече го направих, така да се каже ми се наложи, но честно казано имам чувството че много малко хора са запознати детайлно с този синдром и искам да намеря точно тях, а до момента нямам никакъв успех.