Резултат генетично изследване серотонин, допамин

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

rtk
Мнения: 2
Регистриран на: пон юни 08, 2020 10:55 am

Резултат генетично изследване серотонин, допамин

Мнениеот rtk » чет юли 02, 2020 8:37 am

Здравейте проф. Кременски,

преди година направих генетичните изследвания по препоръка на генетик от въпросната лаборатория.
Целта беше да се види баланса на видовете храни, тъй като съм предразположена към лесно напълняване.
След консултация със специалиста там обаче мисля, че открих по-важни неща.
През годините, често съм изпадала в състояния на депресия, трудно справяне с проблем, често невъзможност за справяне с проблеми и чувство на тревожност без реална причина.
Не можах да се консултирам до днес със специалист, тъй като забременях и до момента кърмих.
В семейството ми наблюдавам това поведение в баба ми, ако е възможно да се предава генетично, но тя е на 83г..
Това което ми обясниха е че не синтезирам серотонина и допамина,
Другото , което ми направи впечатление е че преди време поради аборт в 8гс ми направиха пакет тромбофилия и се оказа, че в гена мтхфр имам хетерозиготен носител - тогава ми казаха, че витамините от група Б трябва да бъдат метилирана форма, докато на база анализа на изследването от миналата година , пише че не се препоръчва метил форма.
Като цяло материята ми е доста непозната дори и само при прочита и.

Дали бих могла да дойда на консултация при Вас, за да ме консултирате как да процедирам от тук нататък и какви заключения могат да се направят на база тези резултати. Дали тази тревожност и нервни изблици биха се свързали с генетичните резултати? И цялостно дали резултатите са притеснителни и дали мога да взема някакви превантивни мерки от тук нататък.

Предварително Ви благодаря за отговора!

С пожелание за успешен ден!

С поздрав,

Радослава

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Резултат генетично изследване серотонин, допамин

Мнениеот kremensky » чет юли 02, 2020 9:22 am

Здравейте Радослава,

В момента съм в провинцията, провеждам рехабилитация и е не е ясно кога ще се появя трайно в София.
Това не е беда и можем да се разберем по Интернет, съответно да бъдете насочена и Ви бъде организирана консултация с компетентни експерти.

Предлагам Ви да изпратите на krеmеnsk@yahoo.com:
резултатите от наличните генетични изследвания(включително по време на бременността), наличните писмени консултации и препоръки.

Като начало, оставам с впечатлението, че сте провеждала излишни генетични изследвания със спорна информативна стойност, които съответно водят до резултати със спорни изводи и решения.

Можете да разчитате на максимално възможното съдействие.

Няма място за паника.

Успех и
хубав
ден.

Кременски

rtk
Мнения: 2
Регистриран на: пон юни 08, 2020 10:55 am

Re: Резултат генетично изследване серотонин, допамин

Мнениеот rtk » пет юли 03, 2020 9:54 pm

Здравейте отново,

изпратих резултатите по и-мейл.

Сърдечни благодарности!

Поздрави : Радослава


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта