Моля за разяснение от проф. Кременски

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

g_shakirova
Мнения: 2
Регистриран на: ср апр 12, 2017 9:15 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот g_shakirova » ср юни 14, 2017 8:44 pm

Благодаря Ви сърдечно, че ми отговорихте. Засега имам отличен кръвоток. Моето притеснение е по-скоро относно това по какъв начин да продължа терапията, от която може би и няма нужда при мен. Моето мнение е да продължа само на аспирин или само на инжекции щом няма ефект и от двете през ден. Притеснявам се да ги комбинирам и двете.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » съб юни 17, 2017 11:23 am

Здравейте,

Извинения за закъснелия отговор.
Според мен е достатъчен аспирин протект.
Няма място за безпокойство.

Успех.

Кременски

Kali
Мнения: 5
Регистриран на: ср фев 01, 2017 6:13 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот Kali » чет авг 03, 2017 12:57 pm

Здравейте,
Бременна съм в 10 г.с. При стандартен ултразвуков преглед в болница „Щерев“ в този период на бременността, лекарят отбеляза наличие на повече течност в главата на плода от обичайното за тези седмици, както сам се изрази. След това заключение, отбеляза, че е рано за диагностика на плода преди 12 г.с, но аз се разтревожих много от думите му. Бебето се развива нормално като размери и двигателна активност.
Към момента имам една нормална бременност и раждане и 1 мисед аборт в ранните седмици, а също и тромбофилия,заради която поставям Фраксипарин.
Моля за вашето мнение. Има ли повод за притеснение или е твърде рано за заключения на този етап.

Kali
Мнения: 5
Регистриран на: ср фев 01, 2017 6:13 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот Kali » чет авг 03, 2017 3:54 pm

Здравейте,
Бременна съм в 10 г.с. При стандартен ултразвуков преглед в болница „Щерев“ в този период на бременността, лекарят отбеляза наличие на повече течност в главата на плода от обичайното за тези седмици, както сам се изрази. След това заключение, отбеляза, че е рано за диагностика на плода преди 12 г.с, но аз се разтревожих много от думите му. Бебето се развива нормално като размери и двигателна активност.
Към момента имам една нормална бременност и раждане и 1 мисед аборт в ранните седмици, а също и тромбофилия,заради която поставям Фраксипарин.
Моля за вашето мнение. Има ли повод за притеснение или е твърде рано за заключения на този етап.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » чет авг 03, 2017 6:47 pm

Здравейте Госпожо,

Аз не съм АГ-специалист.

И все пак, малко странно ми звучи заключението на този етап.
Предлагам Ви в 11+ 3-4 дни да посетите 212 кабинет на Майчин дом и помолете да Ви организират ранна фетална анатомия.
Там ще Ви предложат и безплатно, кръвно скрининг изследване за оценка на риска за Даун.
Можете да прочетете повече във втората тема на този Форум "Генетични изследвания и бременност".

Ако желаете можете да изпратите сканирани резултатите за тромбофилия на kremens@yahoo.com

Няма място за паника.

Успех и

Лека вечер.

Кременски

crupcheva
Мнения: 1
Регистриран на: чет авг 10, 2017 7:24 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот crupcheva » вт авг 15, 2017 6:02 pm

Здравейте д-р Кременски,
Искам да Ви помоля за съвет и да чуя вашето професионално мнение,за което предварително Ви благодаря.
Преди 4 години родих момиченце от втора нормална бременност,която премина без никакви оплаквания.Тя обаче се роди със сърдечна малформация- атрезия на лява белодробна артерия и стеноза на дясна.Освен това имаше и атрезия на ануса.Лекарите в 3-та градска направиха операция, но за съжаление беше неуспешна.2015 г. тя почина след усложнения от грип.Една седмица по-късно на мъжа ми му откриваха семином на левия тестис.Последва операция и лъчетерапия.Сега две години по-късно се оказа,че съм бременна.Не сме правили опити, тъй като от онкото ни казаха да се пазим.Но е факт .Бременна съм вече в 8-9 седмица.И страховете ми се върнаха отново.Искам да Ви питам много неща,но най-важното сега е има ли наследственост при сърдечните малформации?Притеснява ме и лъчетерапията,която правиха на мъжът ми.И разбира се какви изследвания и в коя седмица трябва да направя за да изключа възможни аномалии ?
Още веднъж благодаря.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » ср авг 16, 2017 4:33 pm

Здравейте Госпожо,

Всички генетични изследвания започват в 11+ седмица. Най-добре 12-та.

Предлагам Ви в 12-та седмица да ни посетите с цялата налична медицинска документация и на място при нас да се обсъдят евентуалните генетични рискове и проблеми.
Така описана ситуацията е малко вероятно да се очакват генетични проблеми.
Консултациите са безплатни. За сигурност се обадете 2-3 дни предварително - 0886 06 55 11.

Добре е да сканирате последните епикризи от двамата и да ги изпратите на kremensk@yahoo.com

Няма място за паника.

Успех и
лек ден.

GerganaGadjeva
Мнения: 2
Регистриран на: чет сеп 14, 2017 6:46 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот GerganaGadjeva » чет сеп 14, 2017 7:18 pm

Здравейте Професор Кременски
След феталната морфология първа за мен в 18г.с. бяха установени, Дясна аберантна артерия субклавия, при нормални четири кухини в сърдечна сянка , Липсваща носна кост и единична пъпна артерия .
След амниоцентеза на втория ден имаше леко истичане на околоплодна течност ,за щастие до момента от две седмици няма истичане. Първите иследвания са добри пуснахме и разширените поради съмнение за сндром диджордж /дородова диагностика/ и там всичко излезе ,че е нормалн.
Всички иследвания са правени в ''Майчин Дом''
Наблюдаващия лекар даржи да се пускат и други иследвания .
Какво е вашето мнение ? Силно сме притеснени , благодарим ви за мнението предварително !

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » чет сеп 14, 2017 9:37 pm

Здравейте Госпожо,

Най-честите причини за описаните аномалии са отхвърлени.

И все пак:
1) Сканирайте резултатите, включително от феталната анатомия и ми ги изпратете на kremensk@yahoo.com.
2) Какви допълнителни изследвания предлага наблюдаващия лекар ?
Може би наистина е добре да се проведат някои допълнителни изследвания за много редки аномалии.

Няма място за паника.

Лека вечер.

Кременски

GerganaGadjeva
Мнения: 2
Регистриран на: чет сеп 14, 2017 6:46 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот GerganaGadjeva » пет сеп 15, 2017 6:42 am

Благодаря ви Професоре изпратила съм всичка от имеил marellishop@abv.bg , забравих да спомена , че на ФМ единият лекар беше описал назалната кост като хипопластична а другият ,че липсва.. още веднаж огромно Благодаря за отделеното внимание!


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост