Моля за разяснение от проф. Кременски

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

meri
Мнения: 10
Регистриран на: ср окт 19, 2011 12:54 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот meri » ср окт 19, 2011 7:13 pm

Д-Р Кременски, отново Ви пише М.Маркова ,много се притеснявам, защото това ми е пета подред бременност, като само от една имам живо родено и здраво момиченце, останалите са- цялостно отлепване с кървене, мисед аборт и 45 хромозоми установени в плода след БХС. Искам да попитам кога мога да дойда на консултация при Вас, аз вече съм на 33години, а съпруга ми е на 44г. За нас да имаме второ дете не е въпрос на всичко, просто имаме желание, но ако и сега не стане сме решили да се откажем. Благодаря Ви предвателно за отговора.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » ср окт 19, 2011 7:49 pm

Здравейте,

Можете да ни посетите всеки понеделник, вторник или петък.
За по-висока сигурност, можете да се обадите 2-3 дни предварително на телефона.
Освен, мен може да Ви консултира и д-р Въжарова - топ специалист в областта.

Успех

Кременски
0886 06 55 11

meri
Мнения: 10
Регистриран на: ср окт 19, 2011 12:54 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот meri » чет окт 20, 2011 3:27 pm

Искам да попитам при висок хормон на бременността къде е по-добре да направя втория БХС и интегрирания такъв. В Ст.Загора, където да ми вземат кръв и да я изпратят при Вас за изследване или направо при Вас. Предварително благодаря за отговора

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » чет окт 20, 2011 4:27 pm

Здравейте,

Въпросът Ви съдържа и отговора.
Повишеният бета-хорионгонаодтропин се влияе от времето за изолиране на серума (до 30 минути след вземане на кръвната проба - при нас със сигурност се спазва), от температурата на транспорт (в хладилна чанта - в момента е студено и не се налага).
При нас ще получите безплатна консулнация, ако желаете.
Но, пътуването до София може да се окаже проблем за Вас.
Преценете сама.
Ние сме готови да Ви съдействаме, каквото и да е Вашето решение.

Успех

Кременски

meri
Мнения: 10
Регистриран на: ср окт 19, 2011 12:54 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот meri » чет окт 20, 2011 5:24 pm

д-р Кременски, извинявайте, че отново Ви безпокоя, но за да реше искам да знам, ако дойда при Вас за втория БХС, къде и кой ще ми направи ултразвуковото изследване. Ако може да ми опишете процедурата при Вас. Ако може Вие да ми го направите или да ми препоръчате там някой специалист в София. А има ли възможност предния ден да посетя за ултразвук лекаря си в Ст.Загора и с резултатите да дойда при Вас за вземането на кръв. Извиняваме се ако Ви задавам глупови въпроси, но наистина съм объркана. Благодаря Ви за отговора предварително.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » чет окт 20, 2011 7:37 pm

Здравейте,

Аз не съм АГ-специалист.
Всеки ден от 9:0-13:00 се провеждат ултразвукови прегледи в Университетската болница "Майчин дом" - ІІ етаж поликлиника.
До 17:00 ултразвуков преглед може да се проведе в ДКЦ "Майчин дом", в същата сграда - І етаж поликлиника.
От 9:00 до 15:00 се взема кръв за биохимичен скрининг в същата сграда - 14-ти етаж.
Генетични консултации се провеждат от 9:00 до 15:00 - 14-ти етаж.
Кръв може да се вземе и при направен ултразвуков преглед на друго място (не повече от 3 дни преди вземане на кръв) - моля, изтеглете съответната поръчка в тази страница.
Без записване.
Нахранили се.

Успех

meri
Мнения: 10
Регистриран на: ср окт 19, 2011 12:54 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот meri » чет окт 20, 2011 8:25 pm

В Ст.Загора гинеколога ми като ме прати на скрининг ми каза, че трябва преди скрининга да съм гладна и жадна.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » пет окт 21, 2011 11:30 am

Здравейте,

Ако се чувствате по-комфортно, можете да бъдете "гладна и жадна"
Изследването не се влияе от режима на хранене.

krasimisa
Мнения: 4
Регистриран на: пет окт 14, 2011 4:57 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот krasimisa » съб окт 22, 2011 9:15 am

Здравейте отново и от мен проф. Кременски.
Имам само още един въпрос към вас. Може да ви стори малко тъп и не на място, но ще съм ви благодарна ако можете да ми отговорите все пак. Става въпрос за ултразвуковите изследвания: вредят ли по някакъв начин на бебето прегледите на 2Д, 3Д и 4Д? Никъде из нета не намерих компетентно мнение по въпроса. Интересува ме защото тази седмица (по точно вчера) си правих фетална морфология(анатомия), но не останах особенно доволна от прегледа, стори ми се не много пълен и обстоен и затова бих искала идната седмица да си направя още една ФМ при друг специалист. Все пак искам да съм абсолютна сигурна в резултатите за да взема решение дали да ходя на амниоцентезата (както бях ви споменала преди). И тъй като втория преглед ще бъде много скоро след първия (само след 5 дни) се притеснявах дали това ще навреди по някакъв начин на плода.След вчерашния преглед корема ме болеше от натиска, но тази сутрин вече съм добре. Бебето усеща ли нещо при самия преглед? Вярни ли е това, че ултразвуковите вълни карали бебето да става по-неспокойно и да се върти повече и можело да се оплете в пъпната връв (то не че сега не е оплетено моето бебе)?
Предварително се извинявам за това че въпроса ми не е точно по вашата част, вие се занимавате с генетични изследвания все пак, но ми е много важно да знам преди да предприема това действие и ако можете да ми дадете някакво инфо по въпроса наистина ще съм ви много благодарна.

Поздрави!

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » съб окт 22, 2011 7:17 pm

Здравейте,

Независимо от броя на Детата, ултразвуковия преглед е напълно безвреден.
Една "разширена" професионална фетална анатоми не може да се проведе за под 15 минути, независимо колко Д е апарата и специалиста. По всички стандарти в света - 20 минути.
По принцип прегледа се извършва на 2Д и рядко се прибягва до опциите 3/4Д. Наличието им, обаче е гаранция, че апаратът е от достатъчно висока класа.
Много важно е специалистът да бъде над "2Д" т.е. да бъде квалифициран и обучен за провеждане на фетална анатомия. Това личи и от писмения резултат, в който се описват всички органи. Класни специалисти за съжаление са твърде малко се намират предимно в частните центрове.

Успех

Кременски


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта