Моля за разяснение от проф. Кременски

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

leidi_06
Мнения: 5
Регистриран на: съб апр 07, 2012 5:11 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот leidi_06 » съб яну 19, 2013 12:49 am

Здравейте, проф. Кременски!
Аз претърпях аборт в 24 г.с на 30.12.2011г от тогава на сам си направих доста изследвания за да останва причината. Направих и изследвания за тромбофилия, но според Вас при мен не е това причината. След консултацията с вас ми препоръчахте да не спирам приема на фолиева киселина, аз и до сега я приемам, вземам Фолацид, но тъй като още не сам забременяла а я пия вече една година има ли някакъв проблем? И другият ми въпрос е трябва ли като не сам бременна да приемам по-малка доза, защото Фолацида е от 400мкг?
Благодаря Ви, предварително за отговора !

С уважение : Манолова

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » нед яну 20, 2013 11:20 am

Здравейте,

Фолиевата киселина е витамин В9, който е в ниски концентрации в зеленчуците и плодовете, и няма как да се набавят повишените изисквания по време на бременност.
Доказано е, че приема на фолиева киселина минимум 2 месеца преди и 2-3 месеца след забременяване намалява с над 60% случаите на спина бифида и около 10% случаите със спонтанни аборти.
Доказано е, че приема на фолиева киселина 1 година преди забременяване намалява силно преждевременното раждане.
За да не се изпуснат сроковете преди забременяване, от 30 години фолиевата киселина е прибавена към брашното в САЩ. По тази причина там непрекъснато, всички, включително и домашните любимци "пият" фолиева киселина.
Дозата от 0,4 милиграма( 400 микрограма) е ниска и не би могла да Ви навреди, независимо колко време ще я пиете.

Нямате основание за безпокойство.

Успех

Кременски

VseZnaykaS
Мнения: 1
Регистриран на: пет авг 16, 2013 3:14 am

Моля за разяснение от проф Кременски

Мнениеот VseZnaykaS » нед авг 25, 2013 4:30 am

С новия облик на саита изчезнаха много ценни за мен лично опции с които темите се подреждаха по - последно мнение, дата на темата , нова тема и т.н. сега или няма такава функция или аз не я намирам когато и да вляза ми пише за всички теми : няма нови мнения за теми които даже не съм отварял??
За мен лично нама подобрение а "влошение"

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » вт авг 27, 2013 10:00 am

Здравейте,

Моите извинения за създаденото неудобство.
Моля, изпратете линка в който сте опитали да влезете в сайта.
Наистина, в момента има проблем, тъй като в мрежата има поне 2-3 копия на сайта, които се опитваме да открием и да насочим всички входове към актуалния сайт.

Успех

Кременски

Miryana
Мнения: 2
Регистриран на: чет авг 29, 2013 6:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот Miryana » чет авг 29, 2013 7:03 am

Здравейте, професор Кременски,
Бременна съм в 19 седмица и реших да направя изледване фетална морфология. Много искам да се среща с вас. Не знам дали предварително трябва да си запиша някакъв час или мога да дойда и без предварителна уговорка.
Тъй като не съм от София, планувах пътуване около 05.09, но се притеснявам дали не съм закъсняла с уговорката си с вас за този ден. Ако не е възможен преглед тогава ще ви помоля да ми пишете на вас кога ще ви е удобно да ме приемете.
Ще очаквам вашия отговор.
Благодаря предварително.

Miryana
Мнения: 2
Регистриран на: чет авг 29, 2013 6:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот Miryana » чет авг 29, 2013 7:10 am

Здравейте, професор Кременски,
Бременна съм в 19 седмица и реших да направя изледване фетална морфология. Много искам да се среща с вас. Не знам дали предварително трябва да си запиша някакъв час или мога да дойда и без предварителна уговорка.
Тъй като не съм от София, планувах пътуване около 05.09, но се притеснявам дали не съм закъсняла с уговорката си с вас за този ден. Ако не е възможен преглед тогава ще ви помоля да ми пишете на вас кога ще ви е удобно да ме приемете.
Ще очаквам вашия отговор.
Благодаря предварително.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » съб авг 31, 2013 7:55 pm

Здравейте Госпожо,

Аз от няколко месеца и вероятно до 20 септември ще бъда извън София.
Вие можете да се свържете с д-р Въжарова - 0898 202097.
Тя е генетик от висока класа и консултант на водещи наши центрове по репродукция.

Можете в Е-пощата да напишете подробно писмо и ще Ви отговоря.
kremensk@yahoo.com

Успех.

Кременски

mariaivanova
Мнения: 3
Регистриран на: ср авг 27, 2014 10:23 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот mariaivanova » ср авг 27, 2014 11:18 am

Здравейте, проф. Кременски,

След 10 годишна борба за дете 5, инвитро опита и множество други манипулации успях да забременея по естествен начин от съпруга ми, носител на inv (11), (q21,q24). Тя е и причината за репродуктивните ни неудачи. Балансираното хромозомно преустройство бе открито съвсем в началото на опитите ни за дете, по повод неуспеха ни и наличието на първи братовчед на съпруга ми, с тежка умствена изостаналост, носител на същата инверсия. След направена амниоцинтеза в 17 седмица се оказа, че и бебето е носител на същата. Не ме притеснява вероятността за унаследяване на репродуктивните проблеми, а възможността за раждането на дете с умствени проблеми, причинени от тази хромозомна аберация. От Варна съм, на 40 г., амниоцинтезата е правена тук, в Майчин дом и изследвана от доц. Л. Ангелова. По нейна препоръка изпратихме остатъка от амниотичната течност на д-р Въжарова, за установяване на наличието или липсата на допълнителен генетичен материал при бебето. Моля за вашето мнение и помощ. Времето ми за действие изтича....

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот kremensky » ср авг 27, 2014 6:45 pm

Здравейте Госпоож Иванова,

Отговорих Ви в друго писмо.
До 2 дни д-р Въжарова ще отговори достатъчно ли е ДНК за извършване на изследване.
Рискът за небалансирано събитие е нисък.
В коя седмица сте?

Няма място за паника.

Кременски

lyubka74
Мнения: 1
Регистриран на: ср фев 18, 2015 7:31 pm

Re: Моля за разяснение от проф. Кременски

Мнениеот lyubka74 » ср фев 18, 2015 7:39 pm

Това са моите резултати, които много ме притесниха. Моля за вашия анализ и съвет.


Код за търсене: ЛСП18101974, Роден(а) на: 18.10.1974, Регистрация на: 17.02.2015 09,31
Посещение От дата: 17.02.2015 09,31, възраст: 40год.4мес.
Преглед от: ИЛИЕВА Снежина, Тегло (кг.): 67.000, Дата УЗ преглед: 16.02.2015, Гест. възр. по УЗ (седм.дни): 16.1, Тип бременност: Единична, BPD (мм): 36.00
СЕРУМ за БХС (15-19 г.с) над 35 год., 0.5 ml, Взет на: 16.02.2015
изпратен от: Пловдив
Изследване Резултат Ед Оц Ком.
ДОРОДОВ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ
БХС 11-20 седмица
*** ОБЩИ ДАННИ***
* Възраст към термин * 40.8 години
* Гестационна възраст * 16.6 седмици.дни
* Метод на определяне на гестационната възраст * BPD
БХС 14-20 седмица
* РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА *
ВАШИЯТ РИСК за болест на ДАУН e 1 от 220 бременни H 1)
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e 1 от 3700 бременни
ВАШИЯТ РИСК за дефект на невралната тръба е Нисък
*ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР*
Възрастовият риск за болест на ДАУН е 1 от 110 бременни
Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС е 1 от 940 бременни
* Биохимични показатели (14-20 г.с.) *
AFP (алфа-фетопротеин) MoM 0.61 част от медианата
Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) MoM 0.78 част от медианата
uE3 (свободен естриол) MoM 0.81 част от медианата


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта