Въпрос за генетичнии изследвания и бременност на 41 г.

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

reniage
Мнения: 2
Регистриран на: вт юли 28, 2009 8:52 pm

Въпрос за генетичнии изследвания и бременност на 41 г.

Мнениеот reniage » вт юли 28, 2009 9:17 pm

Уважаени проф.Кременски,
извинявам се за безпокойството , но ви пиша защото имам огромна нужда от вашия съвет.

След половин месец навършвам 41, бременна съм в 11-та седмица и 4 дена, от Варна. Въпросът, който ме вълнува е , че тъй като от гледна точка на възрастта бременността ми се счита за рискова, кои от генетичните изледвания бихте ме посъветвали да направя. Дали има смисъл да правя ранно БХС , късно БХС или направо да се ориентирам към амниоцентеза която е най-точното изследване с малки рискове за последствия от манипулацията.
За сведение това ми е 6-та бременност, като имам
1. един аборт по желание - 1994 г
2. дъщеря родена 1998 г
3. фетус мортос 22 седмица - 2005 г. според епикризата "Не се забелязва добре оформена глава на плода - Аненцефалия. Плацента размер 45/88 мм , нееднородна с множество аехогенни зони."
4. син роден 2007 г. - с който незавсисмо от добрите показатели на БХС - 1:870 по съвет на доц. Ангелова от Генетичната лаборатория към болница "Света Марина" направих амниоцентеза която беше с отлични показатели
5. и последната ми бременност беше 2008- "кухо яйце".

Ще се радвам ако ми отговорите
С уважение
Регина Георгиева

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Въпрос за генетичнии изследвания и бременност на 41 г.

Мнениеот kremensky » чет юли 30, 2009 1:04 pm

Здравейте Регина,

Мисля, че е най-добре да Ви направят на ултразвук фетална анатомия до 13+6 дни.
Ако не могат да изчислят риска, моля изпратете ни показателите CLR, NT, NB и ние ще направим изчисленията.
В 15- седмица отново фетална анатомия за отхвърляне на спина бифида и аненцефалия. Надявам се че сте пила фолиева киселина в по-високи дози.
Препоръчително е и този път да се направи амниоцентеза - за 100% сигурност
и накрая фетална анатомия в 19-23 седвица.

Искрено Ви желая Успех

Кременски


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта