Амниоцентеза

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

Irena_Nikolova
Мнения: 5
Регистриран на: пет юни 12, 2009 8:28 am

Амниоцентеза

Мнениеот Irena_Nikolova » ср юли 08, 2009 11:06 am

Уважаеми проф.Кременски,
направих си раннен БХС и риск от Даун е 1:15.
Решихме със семейството че ще направим амниоцентезата.
Въпроса ми е следния: Плацентата е по цялата ми предна стена. това пречка ли е за манипулацията и има ли по голям риск от спонтанен аборт / от тази на задна стена на матката/?
Предварително благодаря.

ili_ili_ili
Мнения: 1
Регистриран на: ср авг 12, 2009 9:36 pm

Второ раждане след 40 години!?

Мнениеот ili_ili_ili » ср авг 12, 2009 9:51 pm

Аз съм на 40 години и имам една дъщеря на 16 години, която родих слез 3-месечно лежане за задържане. Раждането беше трудно и като спомен ми остана 2-3 см отвор между влагалището и дебелото черво, който по-късно бе затворен с пластика.
Сега лекуващия ме гинеколог ме насочи за амниоцентеза в Майчин дом - София и тя е насочена за 25-ти август, когато вече ще бъда в 16 гс. Резултатите ми от скрининга са:
age risk - 1:75;
Tr.21 risk - >1:50;
Nevral tube defekts - <1:10000;
AFP - 18.2;
fb-hCG - 13.3;
uE3 - 1.85;
Можете ли да ми разясните, какво точно означават резултатите, защото изследването е изцяло на англ.език, аз горе-долу си го преведох, гинеколога ми каза, че стойностите не са лоши с изключение на възрастовия риск, но искам да съм наясно.
И ако може да ми обясните колко ще трябва да заплатя за амниоцентезата, защото в Пловдив ми азаха, че изцяло се поема от НЗОК, но пък на познати съм им взели доста пари , въпреки направлението.
Предварително Ви благодаря за отделеното време.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Амниоцентеза

Мнениеот kremensky » чет авг 13, 2009 2:30 pm

Здраевйте,

По принцип не коментирам резултати от други лаборатории, особено когато те не са акредитирани за целта.
Приемам, че в случая всичко е извършено коректно.
Резултатът показва риск за болест на Даун 1:50 или 2% . Това означаав, че 1 от 50 жени с такъв резултат могат да родят болно дете и нищо повече. Това изследване се прави за да се вземе решение за амниоцентеза (вземане на околоплодна течност и последващо изследване). Само амниоцентезата дава 100% диагноза за болест на Даун и много други хромозомни болести. Рискът от амниоцентезата е 1:250 в Майчин дом - София или поне 5 пъти по-нисък от намерения при Вашето изследване. Тук искам да отбележа, че ако се направи ултразвуково изследване от специалист по "фетална анатомия" и не се открият никакви белези за Даун, реалният риск при Вас не е 1:50, а поне 2-3 пъти по-нисък. Във всеки случай той ще бъде пак по-висок от риска при амниоцентезата. Целият, може би объркващ коментар, го правя с цел да Ви поуспокоя и може би е излишен, тъй като Вие сте взела решение за амниоцентеза.

Амниоцентезата в Майчин дом София е по клинична пътека - безплатно за бременната.
Плаща се 100 лева, само, ако Вие изберете конкретен АГ специалист.
Да правят амниоцентези в Майчин дом се допускат само високо квалифицирани за целта специалисти.
Записването става при нас на 14-ти етаж и от тук започнва и процедурата.
Ако, се опитате в тази страница може да намерите повече информация за аминоцентезата.

Успех

Кременски


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта