УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

Keelin

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот Keelin » пон дек 12, 2011 9:49 pm

Здравейте,

Първо благодаря за отделеното време и се извинявам за безпокойстото!
Имам два спонтанни аборта в 6г.с и 8 г.с. След направените генетични изследвания резултата е Инхибитор на Плазминогенния активатор PAI 4G/5G - Хетерозиготен носитер 4G/5G, MTHFR - C677T - Хетерозиготен носител С/Т, отделно имам и инсулинова резистентност. Сега съм бременна за трети път в 5г.с и назначеното лечение е 1т. аспирин протект дневно, 1т неофолик мета дневно, Фраксипарин 0,3 мл през ден до поява на сърдечна дейност и после ежедневно при наличието на такава, сиофор 3 х 1/2. Това което ме притеснява е малкото количество на изписаната фолиевата кисилина, четох че при MTHFR - C677T - Хетерозиготен носител С/Т се пие до 5мг дневно, да не би Фраксипарина да компенсира фолиевата киселина и като цяло предписаното лечение достатъчно ли е?

Благодаря предварително!
Сърдечни поздрави!

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот kremensky » вт дек 13, 2011 8:30 pm

Здравейте,

Права сте. Наистина се препоръчва 4 мг фолиева киселина, но Вие пиете метилираната форма, която е активната форма и заобикаля въпросния ензим с намалена активност.
И все пак 2х1 таблетка от метилираната форма е по-добрия избор.
Аз не съм АГ специалист, но смятам, че лечението Ви е оптимално.

Успех

Кременски.

Petia

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот Petia » нед дек 18, 2011 11:27 am

Здравейте,

Имам нужда от съвет тъй като в момента съм в паника. Имам два спонтанни аборта, след втория ми направиха изследвания и се оказафа CD3+CD16+56 NKT cells 12% при норма от 2 до 10% и Хетерозиготен носител 4G/5G. Трябваше да направя две вливания с интралипид 4 мл 0,9% 250 мл за 3-4 часа на 3-4 ден от цикала и при положителен тест второто и инжекции с фраксипарин през ден. Инжекциите ги започнах, но тъй като забременях не планирано не съм правила никакви вливания. В момента съм бременна в 5г.с и се чуда дали започвам да правя някакви вливания или не. Чета доста противоречии мнания за тях, а гениколожката не ми даде никакъв съвет каза да си направя ако искам, така че в момента съм изпаднала в паника какво да правя. На Вас като цяло какво ви е мнението за Интралипида? Да започвам ли вливането или първо да си направя повторно изследване на НК клетките, или просто да оставя нещата така?

Благодаря предварително за помоща и се извинявам за малко обърканото обяснение, но наистина съм адски притеснена!
Всичко добро!!!
Петя

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот kremensky » нед дек 18, 2011 3:56 pm

Здравейте,

Аз не съм АГ специалист, поради което се придържам към становището на Американската асоциация по репродуктивна медицина.
Ако желаете, можете да прочетете на първа страница в този сайт становището от 2010 г. и в "Библиотека", за "пациента" от края на 2008 г.
И в двата материала "Повтарящи се спонтанни аборти" се отчита това, с което вече сте се сблъскала, че данните по въпроса са твърде противоречиви и недоказани. Дори не са препоръчали изследването на NK клетките. Впрочем при Вас те са гранични.
Същото важи и за варианта 4G/5G.
По-страшното в момента е безпокойството.
В заключение, аз не очаквам от вливанията на интралипид някаква съществена протекция срещу спонтанните аборти.
По скоро те "лекуват" синдрома "направих всичко".
Няма място за паника.

Успех

Кременски

nedkailieva
Мнения: 1
Регистриран на: нед дек 18, 2011 6:34 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот nedkailieva » нед дек 18, 2011 6:41 pm

Здравейте д-р Кременски искам да попитам тъй като преди 2 дни ходих на фетална морфология и откриха че плода е със спина бифида и хидроцефалия и докрорката която води прегледа беше категорична че трябва да прекъсна бременноста. бременна съм в 21 седмица. Утре понеделник 19.12 ще отида при друг лекар за същия преглед за второ мнение, но моля и вие ако може да кажете своето

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот kremensky » нед дек 18, 2011 8:35 pm

Здравейте Госпожо,

Аз не съм АГ-специалист, а и по описание едва ли някой ще се ангажира с конкретно становище..
Това е състояние, което почти всеки АГ-специалист преглеждащ на видеозон, в този срок на бременността трябва да може да прецени тежестта на увреждането. Разбира се решението за прекъсване на бременността може да бъде само Ваше.
Предлагам Ви още утре да Ви организираме преглед в "Майчин дом" - София и консултация за вземане на решение.
Можете да разчитате на моето съдействие.

Успех

Кременски

Lil

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот Lil » съб яну 07, 2012 8:42 am

Здравейте,
бременна съм в 15 гс. Имах прокървявания и отлепяне на плодния сак в 8 и 13 гс. Бях на фраксипарин в различни дози от 0,3 до 0,6 до второто прокървяване, заради прекаран тежък OHSS след инвитро.
Въпросите ми са:
1) Може ли фраксипарина да е предизвикал кървенето? Нямам аномалии на матката, а бебето се развива добре.
2) Имам изписан пак фраксипарин 0,3, за да се разнесе хематома след последното кървене. Разумно ли е да го бия?

Благодаря!

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот kremensky » съб яну 07, 2012 10:53 am

Здравейте,

Аз не съм АГ-специалист и не е редно да коментирам действията на АГ-специалисти.
И все пак прекаран "Тежък" OHSS по международната номенклатура наистина е сериозно преживяване.
Използването на фраксипарина е често явление (в болшинството случаи емпирично и необосновано). Във всеки случа при провеждане на противосъсирваща профилактика се следят стриктно кръвноте показатели на кръвосъсирването, тъй като наистина има риск от усилване на кървене.
Надявам се, че всичко около Вас се следи компетентно.
Ако, желаете веднага мога да Ви организирам компетентна консултация.
За усложнения на бременността имаме две клиники.

Успех

Кременски

Гост

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот Гост » съб яну 07, 2012 12:25 pm

Много Ви благодаря за вниманието и бързия отговор!
За съжаление състоянието ми налага постоянно лежане и пътуване до София, и присъствен преглед не е възможен.
Лекарите ми показаха висок професионализъм многократно в наглед безнадеждни ситуации и им имам доверие. Предполагам, че нуждата да чуя потвърждение на предписаното идва от непрекъснатото напрежение последните 4 месеца.

Поздрави!

Gost7

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот Gost7 » пет яну 13, 2012 2:20 pm

Здравейте, проф. Кременски!
На 40 години се реших да имам дете. От скоро правим опити за забременяване и получавам различни мнения за изследвания-преди забременяване и след забременяване. Не съм наясно с процедурите, кога и какво се прави, дали може в провинцията да се направят необходимите изследвания и кое минава по здравна каса ( здравно осигурени сме и двамата). Надявам се, че Вие или някой от форума, ще даде яснота по въпросите, които ме интересуват!
Благодаря на всички!
Хубав ден!


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта