УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот kremensky » ср май 13, 2009 6:54 pm

Здравейте Елма,

Моля, Ви не изпадайте в паника.
Нищо страшно не се е случило.
Изчакайте спокойно и когато сте сигурна, че сте бременна заповядайте да обсъдим "проблема"
Консултациите са безплатни.

Успех

Кременски

nana5kova
Мнения: 1
Регистриран на: пон май 18, 2009 2:40 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот nana5kova » пон май 18, 2009 2:48 pm

Проф. Кременски имам един въпрос относно резултатите ми от БХС
Направих ранно БХС, резултатите от които бяха 1 от 40 за Даун
Направих и следващото БХС - в 16 седмица и резултатите за Даун са 1 от 3100.
Искам да ви попитам кой от двата резултата може да се приеме за верен и трябва ли да правя амниоцентеза (понеже на самите резултати пише над 1:250 се прави амниоцентеза)
На ФМ съм 19 седмица, а в момента не знам дали 1 от 3100 е добър резултат или обезпокоителен.
Надявам се на Вашето професионално становище и Ви благодаря предварително

mariana27
Мнения: 10
Регистриран на: съб апр 11, 2009 3:48 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот mariana27 » пон май 18, 2009 6:15 pm

Здравейте, проф. Кременски!
Казвам се Мариана Демирева. Около 25.04 се срещнахме с вас, относно бебето с Пропионова ацидемия - Цветомир Милков Демирев и относно евентуални генетични изследвания на семейството в чужбина. Вие решихте да повторите изследванията му, за по-голяма категоричност на резултатите. Има ли някакво развитие по въпроса, повториха ли се резултатите или не?
Очаквам вашия отговор, с нетърпение!

Рая
Мнения: 1
Регистриран на: съб май 30, 2009 9:01 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот Рая » съб май 30, 2009 9:10 pm

Здравейте, проф. Кременски.
Моят въпрос е следния.Планирам да забременея от няколко месеца.На 32 години съм.Много съм чела за ползата от приема на фолиева киселина преди планирано зачатие и в първите месеци на бремеността.
Пих около 4 месеца фолиева киселина на таблетки.Но..... имам малък възел на щитовидната жлеза който следя.Нямам изменение в нивата на хормоните.
Четох в чужди публикации, че приема на синтетична фолиева киселина при хора с такива образувания може да доведе до тяхното нарастване.Факт е, че фолиевата киселина влияе на деленето на клетките.Въпроса е дали влияе и на деленето на тези нетипични клетки.
С една дума препоръчва ли се на такива пациенти като мен все пак да приемат синтетична фолиева киселина на таблетки.
Ще се радвам да споделите вашия опит по темата.
А иначе храня се целенасочено с храни богати на фолиева киселина, но не знам доколко успявам да си я набавя по този начин.
С уважение - Рая Георгиева
Ще се радвам да ми отговорите.

ianavasileva
Мнения: 1
Регистриран на: чет юни 11, 2009 1:50 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот ianavasileva » чет юни 11, 2009 2:12 pm

Здравейте Професор Кременски!Аз съм на 33 години от Русе.На 21.02.2009 родих второто си дете с вроден множествен малформативен синдром,несъвместим с живота.Детето почина.Със съпруга ми искаме в бъдеще да опитаме да имаме отново още едно дете,но трябва да си направим генни иследвания,въпреки че имаме едно здраво дете,и в семеиствата си нямаме такива случеи.Засега тук никой лекар не ни казва нищо конкретно,къде можем да направим такива иследвания и какви трябва да са те!Благодаря ви!

ev4eto85
Мнения: 1
Регистриран на: ср юни 17, 2009 2:28 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот ev4eto85 » ср юни 17, 2009 2:48 pm

Здравейте проф.Кременски!Аз съм на 24год.,имам един миссед аборт в 10 г.с. и сега отново съм бременна.В момента съм в 12 г.с. + 6 дни но след изследване се установи че имам повишени плазмени нива на протромбина.Въпроса ми е това означавали че риска от аборт,забавяне в развитието на плода и т.н.са сигурни?

reniage
Мнения: 2
Регистриран на: вт юли 28, 2009 8:52 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот reniage » вт юли 28, 2009 9:15 pm

Уважаени проф.Кременски,
извинявам се за безпокойството , но ви пиша защото имам огромна нужда от вашия съвет.

След половин месец навършвам 41, бременна съм в 11-та седмица и 4 дена, от Варна. Въпросът, който ме вълнува е , че тъй като от гледна точка на възрастта бременността ми се счита за рискова, кои от генетичните изледвания бихте ме посъветвали да направя. Дали има смисъл да правя ранно БХС , късно БХС или направо да се ориентирам към амниоцентеза която е най-точното изследване с малки рискове за последствия от манипулацията.
За сведение това ми е 6-та бременност, като имам
1. един аборт по желание - 1994 г
2. дъщеря родена 1998 г
3. фетус мортос 22 седмица - 2005 г. според епикризата "Не се забелязва добре оформена глава на плода - Аненцефалия. Плацента размер 45/88 мм , нееднородна с множество аехогенни зони."
4. син роден 2007 г. - с който незавсисмо от добрите показатели на БХС - 1:870 по съвет на доц. Ангелова от Генетичната лаборатория към болница "Света Марина" направих амниоцентеза която беше с отлични показатели
5. и последната ми бременност беше 2008- "кухо яйце".

Ще се радвам ако ми отговорите
С уважение
Регина Георгиева

husi
Мнения: 1
Регистриран на: ср авг 12, 2009 2:40 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот husi » ср авг 12, 2009 2:42 pm

Уважаени проф.Кременски,
имам 2 спонтанни аборта в 8гс и 7гс. Искам да си направя генетични и имунологични изследвания. Бихте ли ми казали кои генетични изследвания трябва да си направя?

Ще се радвам ако ми отговорите

tamara
Мнения: 1
Регистриран на: нед яну 17, 2010 8:10 pm

УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот tamara » вт яну 19, 2010 6:34 pm

Уважаеми професор Кременски,
Пиша Ви с молба за съвет:бременна съм в 8 г.с.на 30 години.Имам едно дете на 5 год.с диагноза:Генерализирано разстройство на развитието.Атипичен аутизъм.Епикризата е поставена от Св"Никола"-гр.София.Детето разбира всичко каквото и говорим,изпълнява заповеди,но има проблем с говора и комуникацията/по стеснителна/. Роди се по естествен път,едро бебенце с шесто пръсче на крака,което бе отстранено по хирургичен начин.В рода нямяме близки с наследствени болести.Със съпруга ми не сме си правили генетични изследвания.
Пиша Ви с молба за съвет какви прегледи и изследвания да направя.
Благодаря Ви предварително!

elanaa
Мнения: 2
Регистриран на: ср яну 27, 2010 6:21 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот elanaa » ср яну 27, 2010 6:41 pm

Здравейте д-р Кременски,
на 28 г. съм и имам две неуспешни бременности, едната ж 8 г.с. - кухо яице, а другата в 12 г.с.- загинал плод.
Кюретажа ми го направиха на 7.01.2010.
Съпругът ми има дисфункция на щитовидната жлеза.
Налагат ли се имунологични изследвания?
Моят гинеколог досега не ми е споменавал за такъв вид изследвания,
но аз все пак искам да знам, защо се случи това.

Благодаря Ви


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта