УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

dimi1982
Мнения: 2
Регистриран на: ср юли 20, 2011 12:22 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот dimi1982 » ср авг 31, 2011 9:44 am

Здравейте,проф.Кременски
много се радвам ,че Ви има Вас и този форум.
Имам Въпрос бях бременна с близнаци във 12 г.с прокървих и на прегледа ми казаха,че единия плод е смачкан а другия е без сърдечна дейност,наложи се абразио.Още не съм го приживяла.Гинеколога ми каза ,че при хистологичните изследвания на взетия материал всичко било добре.Бихте ли ми казали какви генетични изследвания можем да си направим със съпругът ми,за да знаем ако имаме някъкъв проблем,за да сме подготвени.Не искам да чакам да пометна втори път за да се вземат мерки тогава,защото тогава няма да го приживея.Със сигурност ще дойдем да се изследваме за таласемия тъй като сестрата на мъжът ми има,кажете ми за какви още генетични болести можем да си направим изследвания за да ги отхвърлим като причина за евентуален бъдещ неуспех.Благодаря Ви най-сърдечно.Димка Лазарова

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот kremensky » ср авг 31, 2011 2:57 pm

Здравейте,

Първо, моите най-искрени съучвствия за случилото се.
За съжаление има неща, които не зависят от вас и от нас.
Предлагам Ви да изчакате няколко седмици докато се съвеземте от стреса.
След една седмица можете да прочетете материала за "повтарящи се спонтанин аборти" в нашата страница.
Вашият случай не е такъв, но можете да се ориентирата за изследванията.
В края на септември можете да ни посетите и на място при нас да обсъдим ситуацията.
Консултациите са безплатни.
Моля,не спирайте да пиете фолиевата киселина.

Успех

Кременски.

cassiopeia

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот cassiopeia » вт окт 04, 2011 11:00 pm

Здравейте, проф.Кременски!
Имам 2 аборта през последните 10 месеца. Първият беше в първия месец и организма ми сам изхвърли плода. Вторият беше в 12 седмица. Посетих гинеколога си в 8-9 седмица и тя каза, че и се струва че това което се вижда е по-малко от очакваното. Претърпях лека катастрофа и на следващия ден леко прокървих. Посетих гинеколога си и тя уговори час за следващата сутрин за абразио. През ноща обаче получих силен кръвоизлив и ми направиха кюретаж по спешност.
След първия път ми направиха само хламидия и хормонални изследвания, които бяха ОК.
Вторият път ми направиха микоплазма и уреаплазма, токсоплазмоза, цитомегаловирус (постнатален), NK-клетки, фактори за тромбофилия, антифосфолипидни антитела, TSH, TAT, MAT, Т-лимфоцити.
Тревожни са само положителния резултат на уреаплазмата, която в момента лекувам и следния резултат от изследване на фактори за тромбофилия:
Хетерозиготен носител по мутантен алел при генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза.
Моля, ако е възможно да ми разясните какво представлява последното и какви мерки трябва да бъдат взети. Интересувам се също дали е необходимо да правя някакви други изследвания.
Благодаря предварително!

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот kremensky » чет окт 06, 2011 11:00 am

Здравейте,

Като начало можете да прочетете материала от първа страница на отзи сайт за повтарящи се спонтанни аборти.
Това са последните указания от 3 месезца на водещи специалисти от САЩ.

Последното означава, че имате вариант на един ензим (ген), който се среща при 15% от българите и е свързан с усвояването на фолиевата киселина (вит. В9).
В такива случаи се препоръчва да се пие метилираната форма на фолиевата киселина.

Най-добре е да се обсъди проблема в нашата консултация за допълнителни изследвания.

Консултациите са безплатни.

Успех

petiy1982
Мнения: 2
Регистриран на: пон окт 17, 2011 2:27 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот petiy1982 » пон окт 17, 2011 2:46 pm

Здравейте,

доц.Кременски,


Казвам се Петя Николова Петрова.
Пиша до Вас с молба за помощ аз съм в 24г.с. и на 14.10.2011г ми бе направена амиоцентеза,но ми казаха за резултата се чака 5 работни дни, значи ли това че резултата ще бъде готов в четвъртък.Предварително Ви благодаря.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот kremensky » пон окт 17, 2011 6:07 pm

Здравейте,

Моля, утре на тел. 0886 06 55 11
За да направя всичко възможно да бъде ускорен вашия резултат.

Успех

Кременски

petiy1982
Мнения: 2
Регистриран на: пон окт 17, 2011 2:27 pm

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот petiy1982 » пон окт 17, 2011 7:19 pm

ВИЕ СТЕ АНГЕЛ. БЛАГОДАРЯ И ....

Sheri

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот Sheri » чет окт 20, 2011 12:58 pm

Здравейте доц. Кременски,
Малко не съм доволна от изследването.
Първо ми е сбъркано името и едвам си открих резултатите. Второ е сбъркано че при раждането ще съм на 37 години а всъщност аз ще родя преди да навърша 37г.
Моят риск за Даун е определен на 1 от 190 бременни. А статистическият е 1 от 280
Това ме притеснява.
Бихте ли ме посъветвали какво да предприема от тук нататък.

Благодаря предварително.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот kremensky » чет окт 20, 2011 4:45 pm

Здравейте,

Първо, мойте извинения за създаденото Ви неудобство и допълнително безпокойство.
Второ, утре ще обърна внимание на началника на Националната генетична лабораотрия и регистраторите, че грешките при регистрация на генетични изследвания са недопустими.
Трето, ако сте от София, Ви предлагам да обсъдим ситуацията при нас. Консултациите са безплатни.
Четвърто, Моля, в електронната поща посочете трите имена и рождена дата, за да проверя всички данни.
Резултат от 1: 190 показва около 0,6% риск и нищо повече.
Рискът от амниоцентеза е 1: 250 в Майчин дом. Само тя дава 100% диагноза.
Процедурата е кратка, не болезнена и безплатна.
Много важна допълнителна информация се получава от разширената фетална анатомия в 18-22 седмица.

Успех

Кременсик

Sheri

Re: УВАЖАЕМИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ

Мнениеот Sheri » чет окт 20, 2011 5:46 pm

Здравейте проф. д-р Кременски,
Благодаря за бързия отговор.
Приемам извиненията Ви. Изпратих ви мейл с точните си имена.


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта