Има ли такава болест?

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

Petya
Мнения: 2
Регистриран на: пон юни 29, 2009 9:04 pm

Има ли такава болест?

Мнениеот Petya » пон юни 29, 2009 9:13 pm

Здравейте Професор Кременски, писах Ви на електронната поща, но не ми отговорихте и за това пиша тук.Имам две деца - на 2г. и половина момче и на 7м. - момиче. Когато голямото ми дете беше на 7м. започна да повишава температура - всеки ден 37,2-37,5. Направихме му различни изследвания. Бяхме и в педиатрията при доц. Михайлова, където направиха изследване и за автоимунни болести и причина не се откри. Детето поддържа температурата и да сега. Въпреки, че не му я меря редовно, когато се случи да я измеря той има. От 3 седмици и малкото ми дете започна да повишава температурата, пак в тези граници 37,2 -37,6. Няма никакви други симптоми. На моменти само е по раздразнителна, но явно и е неприятно от температурата.Започна на същата възраст като брат си. Кръвните изследвания и урината са нормални. Децата са много жизнени и енергични. Физически и интелектуално се развиват нормално. Не боледуват често. Мислите ли, че причината може да бъде от Вашата специалност? Казаха ми, че може да е рядка генетична болест, щом се случва и при двамата, но аз и баща им сме с нормална температура и не знам някой в рода да е така. Бихте ли ме посъветвали какво да предприема? Притеснявам се да не развият болестта като порастнат. Много моля за Вашия съвет

Petya
Мнения: 2
Регистриран на: пон юни 29, 2009 9:04 pm

Re: Има ли такава болест?

Мнениеот Petya » ср юли 01, 2009 11:59 am

Предполагам, че информацията която съм дала е твърде оскъдна, и ако сметнете за нужно ще изпратя резултатите на изследванията, които сме правили. От Русе съм и тук някой лекари смятат, че това е нормално състояние, а други казват, че не е. Аз съм доста притеснена и моля да ме извините за припряността. Благодаря предварително

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Има ли такава болест?

Мнениеот kremensky » ср юли 01, 2009 7:40 pm

Здравейте Госпожо,

Извинявам се, че съм пропуснал отговор на първото Ви запитване.
Това, което Ви предлагам е да ни посетите в удобно за Вас време с децата.
Заедно с порф. Симеонов (педиатър, специалист по редки болести) да обсъдим "проблема".
Можете, да разчитате, че ако се наложат генетични изследвания те ще бъдат безплатни.

А, това, че децата са жизнине и здрави е предпоставка да не се безпокоите.

Успех

Кременски


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта