Мисед аборт

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

nelka_944
Мнения: 2
Регистриран на: пон юли 12, 2021 4:09 pm

Мисед аборт

Мнениеот nelka_944 » пон юли 12, 2021 4:13 pm

Здравейте професор Кременски. През 2018 родих живо и здраво момиченце. Имах лека и безпроблемна бременност. Тази година забременях за втори път. На феталната морфология 12 гестационна седмица се видя ,че плода няма носна костица,спрял е развитието си и е без пулс. Наложи се да направя аборт. Питането ми е при първа безпроблемна бременност и сега това което се случи трябва ли според вас да си пусна генетични изследвания? На 26 години съм и първата бременност показателите бяха перфектни и при феталната морфология и при ранния биохимичен скрининг. Моля ви за съвет и насоки,защото съм много объркана и уплашена..

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Мисед аборт

Мнениеот kremensky » чет юли 15, 2021 12:07 pm

Здравейте,

Първо, моите съчувствия за случилото се извинения за закъснелия отговор.
Току що излязох от болница при 4-дневен престой след операция.

Не само според мен, а според всички международни стандарти генетични изследвания се обсъждат при 2 (Англия 3) и повече аборти.
За съжаление, при всички бременности има риск от около 9% за случаен, ранен аборт - до 12-та седмица.
Това не е повод за паника и отчаяние.

Ако желаете, можете да прочетете повече в първата(най-посещавана тема) на този форум.

Ако имате допълнителни въпроси е по-добре да пишете на kremensk@yahoo.com.

Отново, няма място за паника и безпокойство.

Успешна следваща бременност и
Спокоен
Ден

Кременски.

nelka_944
Мнения: 2
Регистриран на: пон юли 12, 2021 4:09 pm

Re: Мисед аборт

Мнениеот nelka_944 » съб юли 17, 2021 9:40 pm

Много ви благодаря. Бързо възстановяване желая. Още веднъж ви благодаря за отговора. Поздрави. Бъдете здрав! :)


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта