Резултати от късна фетална морфология

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

Lenam
Мнения: 2
Регистриран на: пет дек 13, 2019 4:21 pm

Резултати от късна фетална морфология

Мнениеот Lenam » чет юли 09, 2020 10:02 am

Здравейте проф.Кременски,

Ходих на трета фетална морфология. В 32 г.с съм. Измериха ме и ми казаха, че бебето върви назад спрямо гестационната си седмица. Само да спомена, че още след БХС вместо от термин, който ми изчислиха на 29 август 2020, го преправиха на 24 август 2020 и сега ме водят 33 г.с при тях. АГ ме води 32 г.с.

Лекарят по Фетална Медицина ми каза, че още от самото начало бебето не се храни достатъчно. На това ми се обърна внимание едва сега. Прегледах си БХС и първата фетална морфология и наистина имаше отклонения в тези параметри, но ми бяха казали, че изследванията са ми добри. Обясниха ми, че ако се движи така, ще се наложи цезарово сечение.

Дължината на бедрото на бебето била малка и наистина спрямо гестационната седмица има голяма разлика.

Следователно много се притеснявам дали просто няма къси и несъразмерни крачета спрямо тялото. Отделно коремната обиколка и бипариеталния диаметър на главата също вървят назад:

Трета фетална морфология с отклонения от стойностите:

Бипариеталния диаметър (BPD) 79,4 mm
Коремна обиколка (AC) 258,4 mm
Дължина на бедрото (FL) 56,5 mm (излиза извън графиката)
Раменна кост - хумерус - 49, 1 мм (зилиза извън графиката)

Това предполагам са наслагване на изчисленията:

Бипариетален диаметър BPD / Надлъжен размер на главата: 0,70
Обиколка на главата в мм HC / Коремна обиколка AC: 1,17
Бипариетален диаметър BPD / Дължина на бедрото FL: 1,41

Приблизително тегло на плода: Hadlock (BPD-HC-AC-FL) 1 560 g (излиза извън графиката)

Коментар: "Установява се фетлен растеж под 3-ти персентил. Най- вероятно се касае за интраутеринна фетална растежна ретардация на по типа утеро-плацетарна иснуфиценция.

Установява се нормална морфология за гестационната възраст. Установява се нормално количество амниотична течност и фетално доплерово изследване. Регистрират се активни фетални движения.

Препоръчва се високопротеинова диета и контролно УЗ изследване за проследяваване на състоянието след две седмици."

Плацентата ми е със степен на зрялост Гранум, което четох, че е добре.

Предварително Ви благодаря за отговора!

С пожелание за успешен ден!
Елена

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Резултати от късна фетална морфология

Мнениеот kremensky » съб авг 15, 2020 10:58 am

Здравейте Елена,

Моите извинения за закъснелия отговор.

Силно се надявам, че всичко при вас се развива добре.
Тъй като аз не съм АГ-специалист и ако желаете, по всяко време може да Ви се организира контролен преглед и консултация от доказан експерт в областта.

Можете да разчитате на максимално възможното съдействие.

Успех и
хубав
ден

Кременски


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта