Повтарящ се мисед в 8.г.с

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

Marikita
Мнения: 2
Регистриран на: пон ное 20, 2017 3:19 pm

Повтарящ се мисед в 8.г.с

Мнениеот Marikita » вт ное 21, 2017 8:23 am

Здравейте, Проф. Кременски!
На 37г. съм, кръвна група O отрицателна и без живо родено дете на този етап.Първата ми бременност беше през 2016 в 8г.с се установи липса на сърдечна дейност на плода. Казаха, че се случва и единствените изследвания, които правих бяха на щитовидна жлеза и TSH абсолютно в норма/1.5/След забременяване първо проверихме пак щитовидната жлеза и отново всичко беше в норма.
През март 2017 забременях отново , превантивно ми даваха да пия прогестерон. След установяване на сърдечна дейност на плода се успокоихме и на последващ биохимичен скрининг се оказа, всъщност плода отново няма сърдечна дейност и е останал в 8 г.с. Докторът ми предписа 3 месеца преди следващо забременяване фолиева киселина мета, аспирин протект от десети ден на цикъла и витамини. Последваха - имунология в Надежда: всичко в норма антифосфолипидни антитела и т.н. Само NK клетки 11% при норма 10. Генетика - Кариотип 46ХХ и партньор 46ХY. Микробиология и ционамазка ок, докторът ми в каза че нямам проблем да правя опити да забременея отново.Месец октомври 2017 отново бременност. Продължих да пия аспирин протект, докторът го редува 10 дни с фраксипарин. Междувременно днк анализ при който не се отчита повишен риск към тромбофилия Генотип за PAI 4G/5G е препоръчително да се интерпретира в комбинация с генотипа за ACE и фактор XIII, за да се прецени комплексния им ефект върху риска от спонтанни аборти. Генотип C/T за 677>Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 30-40% . И отново трети мисед в 8.г.с. Въпросът ми е от тук накъде?

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Повтарящ се мисед в 8.г.с

Мнениеот kremensky » вт ное 21, 2017 10:34 am

Здравейте Госпожо,

Първо, моите съчувствия за случилото се.

Аз не съм АГ-специалист и не само поради това се придържам към доказаните факти и препоръки на Американската и Английската асоциация по репродуктивна медицина.
Преди 2 месеца бяха потвърдени от Канадската и Френска асоциация.
Можете да ги намерите в първата тема на този форум и в началната страница.

При 2 и повече спонтанен аборти се препоръчва:
1) Хромозомно изследване при двамата (кариотип) - при вас е нормален.
2) Антифосфолипидни антитела - при вас са нормални.
3) Хормонът ТСХ трябва да се поддържа под 2,5 Е.

Изследване за тромбофилии се обсъжда при късни усложнения на бременността или при член от семейството с прекарана тромбоза. При Вас няма данни за тромбофилия. Коментарите под резултати са пристрастни и не доказани.
При варианта за MTHFR се препоръчва прием на метилирана форма на фолиева киселина - непрекъснато в очакване на бременност и поне 2 месеца след забременяване.
В случая приема на аспирин протект и фраксипарин е необоснован и с недоказан положителен ефект.

Няма място за паника и отчаяние.
И да не забравяме, че "дори и без лечение, шансът за успешна бременност остава висок".

Успех и
смело напред.

Кременски

Marikita
Мнения: 2
Регистриран на: пон ное 20, 2017 3:19 pm

Re: Повтарящ се мисед в 8.г.с

Мнениеот Marikita » вт ное 21, 2017 12:52 pm

Здравейте,
Много благодаря за бързия отговор.Всичко най-хубаво и на вас!


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта