ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

LusiKo
Мнения: 2
Регистриран на: пон ное 23, 2015 6:40 pm

ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот LusiKo » пон ное 23, 2015 9:14 pm

Здравейте, проф. Кременски.
На 44 години съм и направих мисед в 7-та седмица. Това е първа спонтанна бременност за мен. Със съпруга ми се заедно от 2 години. Искам да попитам какви генетични изследвания следва да направим и как можем да запишем час за консултация, за да сме наясно какви стъпки да предприемем занапред. Благодаря Ви предварително.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот kremensky » пон ное 23, 2015 9:28 pm

Здравейте Госпожо,

Първо, моите съчувствия за случилото се.
Като начало бихте могла да прочетете повече в първата тема "Диагностика и лечение при повтарящи се спонтанни аборти"
Вашият случай не е такъв, но изследванията са същите:
1) Хромозомно изследване при двамата.
2) Изследване на антифосфолипидни антитела.
3) Хормонът ТСХ трябва да бъде под 2,5 Е
4) При наличие на тромбози в член от фамилията се предлага и изследване за тромбофилии.

Няма място за отчаяние.
На място при нас ще обсъдим и допълнителни възможности.
Можем да се срещнем в понеделник, сряда и петак след 11 часа на 14-ти етаж в Майчин дом.
За сигурност използвайте 0886 065511 един - два дни предварително.

Кураж и
лека вечер.

Кременски

LusiKo
Мнения: 2
Регистриран на: пон ное 23, 2015 6:40 pm

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот LusiKo » вт ное 24, 2015 7:35 pm

Безкрайно благодаря за отзивчивостта Ви и куража, който ми дадохте. Ще се обадя предварително за консултация. Приятна вечер!

DerrickVero
Мнения: 1
Регистриран на: пон ное 23, 2015 12:53 pm

ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот DerrickVero » съб ное 28, 2015 2:58 pm

Здравейте момичета, след две години чакане , една лапароскопия с фенестрация за поликистоза, куп изследвания , забременях спонтанно, но за съжаление в 10г.с. направих мисед, беше спряло развитието и сърдечната дейност на детето. Сега всичко започва отначало. Бих искала да направя генетични и имунологични изследвания, но нямам възможност да отида до Плевен или София, а и не зная какви точно изследвания да направя, затова се обръщам към момичетата от Бургас, искам да попитам има ли в Бургас гинеколог , който е компетентен да ми назначи тези изследвания и да ги разчете след това, колко приблизително струват като цена или въобще вие как сте процедирали за тези изследвания. Благодаря ви предварително.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот kremensky » съб дек 12, 2015 12:19 pm

Здравейте,

По принцип, генетични изследвания се препоръчват след 2 и повече ранни спонтанни аборти.
Можете да прочетете повече в първата тема "Диагностика и лечение при повтарящи се спонтанни аборти".

Вашият случай не е такъв, но Вие можете да проведете препоръчваните генетични и други изследвания при повтарящи се спонтанни аборти:
1) Хромозомно изследване при двамата - дава информация за 4-5% от повтарящи се спонтанни аборти - струва около 120 лева на човек. Провежда се в Университетските генетична лаборатории - Варна, Пловдив, София, Плевен.
2) Антиофсфолипидни антитела - дава информация за около 15% от абортите - струва до 80 лева. Провежда се в големите клинични лаборатории. Със сигурност имат клонове в Бургас.
3) Хормонът ТСХ трябва да бъде под 2,5 Е. Провежда се във всяка клинична лаборатория - струва около 15 лева.

Ако в семейството има член с прекарани тромбози (най-често тромбофлебити на долни крайници - не разширени вени) се провежда изследване за тромбофилии. Струва около 80 лева. Кръвта може да се изпрати в София по пощата.

Кураж и
Успех при следващата бременност и нека не забравяме, че "Дори и без лечение, шансът за сполучлива следваща бременност остава висок".

Кременски

b_zafirova
Мнения: 1
Регистриран на: нед дек 13, 2015 8:24 pm

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот b_zafirova » нед дек 13, 2015 8:51 pm

Здравейте проф. Кременски,
Вълнува ме много силно кои точно изследвания са подходящи за мен, тъй като вече дори не знам мисед аборт и спонтанен едно и също нещо ли са. На 30 год. съм. Имам 4 неуспешни бременности. Мъжът ми има вече 2 деца без да е имало проблеми около това.
Първата ми бременност завърши на 20.07.2014 след като беше установен мисед аборт, случил се около 7-8 седмица според лекаря ми.
Втората /съжалявам за безотговорността ни- скоро след първата/ завърши със спонтанен аборт в 5-6 седмица на 11.10.2014г.
Третата 04 месец 2015г.- кухо яйце, след като вече ми беше казано, че се вижда "точка" в 5 седмица.
Четвъртата завърши в 8 седмица след отлепяне на сакчето и образуването на хематом- спря сърдечната дейност, която чухме в 6 седмица.
Не съм спирала приема на фолиева киселина от първата си бременност до настоящия момент. Не пуша от година и половина. Пия, с изключение на периодите, в които съм планувала бременност. Нямаме заболявания, за които да знаем в семействата си. Забременявам без никакъв проблем от първия опит. Извинявам се предварително за дългия си въпрос, опитах се да систематизирам! Ще бъда изключително благодарна на отговор, независимо кога! Благодаря Ви!

BoryanaT
Мнения: 3
Регистриран на: пет авг 28, 2015 1:17 pm

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот BoryanaT » нед дек 13, 2015 8:58 pm

Здравейте проф. Кременски,

През месец май бях бременна за първи път. Имах мисед в 10-та седмица. Направих генетични изследвания и по-долу са резултатите.
Въпросът ми е дали е необходимо да приемам някакви медикаменти (аспирин протект например) по време на опитите за забременяване или при евентуална бременност? Към момента приемам единствено неофолик мета.

Фактор V Лайден – мутация R506Q – нормален генотип (1)
Фактор II (Прототромбин) – мутация G/A 20210 – нормален генотип (1)
Инхибитор на Плазминогенния активатор – PAI 4G/5G – Хетерозиготен носител на 4G/5G (1)
MTHFR – мутация C677T – Хетрозиготен носител C/T (2)

Koментари:
1) Не се отчита повишен риск за венозни тромбози въз основа на изследвания показател
2) При генотип С/Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%

Благодаря предварително.
Лека и спокойна вечер.

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот kremensky » пон дек 14, 2015 9:26 pm

ДО: b_zafirova

Здравейте Госпожо,

Всички описани от Вас събития са различни форми на ранни повтарящи се спонтанни аборти.
По подробно те са описани в първата тема "Диагностика и лечение при повтарящи се спонтанни аборти".
По кратко описание има в началната страница.
Това са указанията по въпроса на Американската и Английската асоциация по репродуктивна медицина.

Препоръчва се:
1) Хромозомно изследване (кариотип).
2) Изследване на антифосфолипидни антитела;
3) Хормонът ТСХ трябва да бъде под 2,5 Е.
В случай, че има близък роднина с тромбози, изследване и за тромбофилии.

Можете да посетите и нашата безплатна консултация.
Можете да се свържете и с доц. д-р Карагьозова - експерт в областта - 0887 380348.

Изчакват се поне 3 цикъла, като последните 2 трябва да бъдат нормални.

Кураж и
Успех

Кременски

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот kremensky » пон дек 14, 2015 9:46 pm

ДО:BoryanaT »

Здравейте Госпожо,

Можете да прочете първата тема "Диагностика и лечение при ранни спонтанни аборти" или тази в началната страница.
Вие не попадате в тази група на 2 и повече повтарящи се, последователни, спонтанни аборти, поради което не се препоръчва провеждане на посочените по-долу изследвания.
И все пак, ако желаете и смятате, че това ще Ви създаде по-висок психологичен комфорт и няма да Ви затрудни финансово - изследванията са същите:
1) Хромозомно изследване на двамата
2) Антифосфолипидни антитела
3) Хормонът ТСХ трябва да бъде под 2,5 Е

Проведеното изследване за тромбофилии показва нормални резултати.
Правилно вземате метилирана форма на фолиева киселина.

И да не забравяме, че шансът за успех при следваща бременност остава много висок.

Успех и
лека вечер.

Кременски

Denitsa B
Мнения: 3
Регистриран на: пон май 30, 2016 8:35 am

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЛЕД МИСЕД

Мнениеот Denitsa B » пон май 30, 2016 9:13 am

Добър ден,


На 03.01.2016г. бе първият ми спонтанен аборт- инкомплетен, в 7 гестационна седмица. Приета бях по спешност със силни болки и кървене. Последва абразио. Беше установена временност в 6 гестационна седмица от наблюдващия гинеколог на 28.12.2015г, като имах слабо зацапване и болки, тогава започнах прием на утрогестан.
На 27.05.2016г. претърпях второ абразио след диагноза мисед, без установена сърдена дейност на плода и спряло развитие в 6 гестационна седмица. Този път нямах никакви оплаквания.
Аз съм на 28 години, съпругът ми е на 30 години. Нямаме генетични заболявания в семействата си. Дядо ми страдаше от тромбофлебит, но не знам дали има връзка понеже доколкото разбрах, тромбофилията причинява спонтанни аборти във втория триместър. По време на бременностите съм приемала фолиева киселина, всъщност я пия от октомври 2015г. без прекъсване. Първия път правихме опити месец- два, а втория- забременях от първия опит след 3 нормални цикъла след първото абразио.
Моля за съвет какви генетични изследвания е добре да си направим в този случай? И кога най- ранно може да стане това, трябва ли да се изчака някакво време от последното абразио, което беше миналия петък? Видях, че има кабинет за консултации в Националната генетична лаборатория, работите ли със записване на час и какви документи е добре да носим?

Благодаря за съдействието предварително!


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта