ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ ОТ БХС1 И БХС2 + ИНТЕГРИРАН РИСК??

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

tedistaneva
Мнения: 3
Регистриран на: пон окт 12, 2015 3:58 pm

ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ ОТ БХС1 И БХС2 + ИНТЕГРИРАН РИСК??

Мнениеот tedistaneva » пон окт 12, 2015 4:49 pm

Здравейте, казвам се Теди, на 34 г., от София съм и съм бременна за първи път в 15 г.с. + 5 дни, без предишни бременности и аборти. /Някои подробности за мен: На метадоново лечение съм, както и приемам Ривотрил. Изкарала съм лечение на Хеп. С с УСПЕШЕН резултат/ПСР- вируси не се откриват/.
Изследванията и ултразвука от лекаря- д-р Лещарска, проследяващ бременността ми са ОК, но тъй като възрастта ми клони към 35 години и ми препоръчаха биохимичен скриниг. Направих си и ПЪРВИЯ, и ВТОРИЯ в Майчин Дон.
От БХС1/11г.с. и 5 дни/ и излезе граничен резултат за Даун 1:120 /иначе всичко останало е 1: 100 000/. Гинеколожката ми ме посъветва да направя БХС2 + интегриран риск/. Времето за втория скриниг идваше, но бях изпратена първо на Фетална морфология при д-р Янкова в МЦ "Св.Петка", защото имам конизация от 2010г. и маточната шийка е с гранични стойности-23см. за серклаж. Резултатите от ФМ бяха почти чудесни, абсолютно всичко е ПРЕКРАСНО с изключение на мнението на лекаря за възможност за Атрио-вентрикуларен септален дефект, но поради ранния срок на морфологията-15 г.с., се налага проследяване на морфологията на сърцето/а това е един от проблемите, имащи синдрома на Даун/, като слез 3 седмица ще направя отново Фетална морфология. Последва го БХС2 + интегриран риск /15 г.с. и 3 дни/. Само за БХС2 - пак граничен резултат 1:300 /другите аномалии - ниски/, НО ИНТЕГРИРАНИЯ РИСК - 1:130. Т.е. КАКВО СЛЕДВА? АМИОЦЕНТЕЗА - 100% ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЛИ?
По-подробно при БХС1 - 11г.с. и 5 д., CRL-50.00mm,Костици на носа: Налична, NT -2mm /равно или по-малко от 3/, NT MoM - 1.52 /част от медианата/, PAPP-A MoM - 0.58 /част от медианата/, Free-bCG MoM - 2.72 /част от медианата/; Риск за бременната за Даун - 1:120, Възрастов риск за Даун - 1:470, Биохимичен риск за Даун - 1:130.
При БХС2 + интегриран риск - 15 г.с. и 3 д., BPD - 30.00mm, AFP MoM - 1.08 /част от медианата/, uE3 MoM - 1.86 /част от медианата/; Риск за бременната за Даун - 1:300; Възрастов риск за Даун - 1:470, ИНТЕГРИРАН РИСК ЗА ДАУН - 1:130.

Това е ... А бебето е много искано и бе заченато от първия път от опитите за бебе /според гестационните седмици го изчислявам/.
Пиша, освен с молба към всички имали подобен резултат, така и с особена молба към д-р Кременски за неговото професионално мнение, бях посъветвана да поствам в този сайт и форум.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ ОТ БХС1 И БХС2 + ИНТЕГРИРАН РИСК??

Мнениеот kremensky » пон окт 12, 2015 10:12 pm

Здравейте Госпожо,

Ако сте от София, заповядайте утре след 11 часа на 14-ти етаж на Майчин дом да обсъдим ситуацията.
Консултациите са безплатни.

Няма място за паника.

Лека вечер.

Кременски.

tedistaneva
Мнения: 3
Регистриран на: пон окт 12, 2015 3:58 pm

Re: ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ ОТ БХС1 И БХС2 + ИНТЕГРИРАН РИСК??

Мнениеот tedistaneva » вт окт 13, 2015 8:08 pm

Д-р Кременски, чак сега видях съобщението Ви!Нямах нет. Кажете друг ден от седмицата да Ви посетя. Благодаря!

Поздрави - Теодора

tedistaneva
Мнения: 3
Регистриран на: пон окт 12, 2015 3:58 pm

Re: ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ ОТ БХС1 И БХС2 + ИНТЕГРИРАН РИСК??

Мнениеот tedistaneva » ср окт 14, 2015 9:57 am

Здравейте, проф. Кременски!
Вчера късно вечерта видях Вашето съобщение, тъй като имахме проблеми с Интернета.
Благодаря Ви за бързия отговор и поканата за консултация, но денят отмина. Ако е удобно, пишете кога тази седмица мога да Ви посетя. В сайта попаднах и на дадена тема, където Вие посочвате телефонния си номер. Това Вашият актуален номер ли е - 0886065511 и ако да, мога ли да Ви позвъня да се доуточним за последваща консултация.
Благодаря отново!

Поздрави - Теодора

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ ОТ БХС1 И БХС2 + ИНТЕГРИРАН РИСК??

Мнениеот kremensky » ср окт 14, 2015 11:55 am

Здравейте,

Можете да се обадите по всяко време на актуалния номер 0886 06 55 11.

Успех.

Кременски

dokRobbrorino
Мнения: 1
Регистриран на: пон мар 04, 2013 5:27 pm

ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ ОТ БХС1 И БХС2 ИНТЕГРИРАН РИСК

Мнениеот dokRobbrorino » пет ное 13, 2015 6:39 pm

Кои са най-важните и според вас задължителни изследвания, които трябва да си направи една бременна? Този БХС в кои случаи се прави и защо щом е "математически модел" ?

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ ОТ БХС1 И БХС2 + ИНТЕГРИРАН РИСК??

Мнениеот kremensky » съб ное 14, 2015 4:19 pm

Здравейте,

Няма "задължителни" изследвания - има препоръчителни.
Можете да се запознаете подробно във втората тема "Генетични изследване и бременност".

Биохимичният скрининг (БХС1) в 11-14 седмица се препоръчва силно на всяка бременна.
В момента изследването е безплатно в университетските лаборатории.

Действително, изследването се базира на "статистически" модел, но проверен и с доказана надеждност при милиони бременни. Годишно само в САЩ се изследват около 4 милиона бременни и се предотвратява раждането на хиляди тежко увредени деца. У нас се изследват около 25 000 бременни годишно.
В момента изследването няма пълна алтернатива, дори и в лицето на т.нар. "неинвазивни", кръвни НИПТ изследвания.

Основно изискване е да се провежда само в акредитирани и контролирани лаборатории, а ултразвуковият преглед да се извършва от лицензирани АГ- специалисти.

За съжаление, освен в контролираните университетски лаборатории (София, Варна, Плевен и Пловдив) изследването се предлага и от редица не контролирани частни лаборатории, а ултразвуковия преглед не рядко се извършва от не достатъчно квалифицирани АГ- специалисти.

Очевидно, българското здравеопазване се нуждае от Национална програма за провеждане на биохимичен скрининг и пренатална диагностика.

В ход е внасяне в МЗ на предложение за ефективен модел на национална програма, която да включва:
Информиране + БХС1 + НИПТ + БХС2 (в 15-19 седмица) + фетална анатомия в 18-22 седмица + консултация.

Успех

Кременски

Prohojii
Мнения: 2
Регистриран на: пон дек 07, 2015 7:22 pm

ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ ОТ БХС1 И БХС2 ИНТЕГРИРАН РИСК

Мнениеот Prohojii » пон яну 04, 2016 1:09 am

при близнаци не се прави БХС, защото няма формула за изчисляване на риска.


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта