SUA - Една артерия на пъпната връв

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

NLSB
Мнения: 1
Регистриран на: ср юни 03, 2009 8:56 am

SUA - Една артерия на пъпната връв

Мнениеот NLSB » ср юни 03, 2009 9:18 am

Здравейте, професор Кременски!

В 21 г.с. след фетална ехография ми беше поставена диагноза SUA - пъпна връв само с една артерия.
Плодът е жив, без видими абнормалности, расте добре на този етап, но това, което ме притеснява е, че не мога вече да
направя амниоцентеза, за да съм сигурна, че поне хромозомните заболявания могат да бъдат изключени.

Правила съм БХС в 16 седмица и резултатите ми са:
Тризомия 18: < 1:10000
Тризомия 21: 1:9083
Дефекст на неврална тръба: 1:4735
Възрастов риск 1:765
Сега оттози форум разбирам, че вероятно лабораторията, в която ми е правено изследването в Пловдив, не е лицензирана.
Моят личен гинеколог ме убеждава от самото начало на бременността ми, че съм млада-29г.- и че всичко ще е наред, когато го питам за допълнителни изследвания, за които съм чела.
Така изпуснах ранната фетална морфология и ранния БХС, а сега се оказва, че бременността ми съвсем не е толкова безпроблемна, колкото ми се описваше.

В България практикува ли се взимане на проба от пъпната връв и смятате ли, че това е удачно за този случай.
Моля, посъветвайте ме как да постъпя, освен чакането и редовните ехографски прегледи какво мога да направя?
С уважение: Баева

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: SUA - Една артерия на пъпната връв

Мнениеот kremensky » ср юни 03, 2009 10:40 am

Здравейте Госпожо Баева,

Ако Сте взела решение за амниоцентеза, то такава може да Ви се направи веднага при нас.
За целта Ви е необходимо:
1) Кръвна група.
2) Пълна кръвна картина с протромбиново време.
3) Да се появите при нас в 9 часа
4) Да бъдете спокойна - в този период амниоцентезата е много ниско рискова.
Можете да разчитате изцяло на нашето съдействие.

Успех

Кременски
0886 06 55 11


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта