перицентрична алтерацичя на хромозома 9

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

vesi81
Мнения: 2
Регистриран на: пон юни 01, 2009 5:34 pm

перицентрична алтерацичя на хромозома 9

Мнениеот vesi81 » пон юни 01, 2009 6:04 pm

Здравеите проф.Кременски!Намирам се в Испания и сам много разочарована от местните лекари.Диагнозата на сина ми е общо разтроиство на ума.Поставяха му какви ли не диагнози още от 2-годишна вазраст(беше аутист,беше сас Синдром на Аспергер и какво ли още не-не разбирам добре езика).Сега илезе резултатът от кариотипа-периц.алтерация(преведох го буквално- промяна) на 9-та хромозома.Какво точно означава това и от тази промяна ли не говори и разбира детето?Когато попитах доктора,които е невролог,тои ми каза,че нищо неможел да ми каже,защото това се случвало много рядко и затова нямало информация даже и в дебелите книги.Всичко било божа работа.Резултатът от енцефалограмата е добър.Взеха кръв от мен и мъжа ми за да видят има ли я и при нас тази промяна в 9.Ако я имало,това била причината детето да има проблеми с главата и нищо неможело да се направи,щял да си остане такъв.Вие споделяте ли това мнение?Благодаря ви предварително!

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: перицентрична алтерацичя на хромозома 9

Мнениеот kremensky » ср юни 03, 2009 10:20 am

Здравейте Госпожо,
За да мога да дам по-конкретен отговор е желателно да ми изпратите копие от резултата. В резултата би следвало да има изписана формула на кариотипа на сина Ви (напр. 46,ХУ,inv(9)(p...;q....)), което ще даде възможност за коментар.
Можете да го изпратите на e-mail: kremensk@yahoo.com.
Успех
Кременски


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта