потенциална аномалия при триплодна бременност?

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

iva_m
Мнения: 3
Регистриран на: пет окт 23, 2020 7:47 am

потенциална аномалия при триплодна бременност?

Мнениеот iva_m » пет окт 23, 2020 8:21 am

Здравейте,

Пиша Ви, защото имам нужда от съвет.
Аз съм на 36 години, втора бременност (първата протече напълно нормално и си имам здраво момче на 5 години) и този път неочаквано забременях спонтанно с тризнаци (в семействата ни няма дори и близнаци, така че не е наследствено и не съм пила никакви хормонални и други добавки). Само да отбележа, че със семейството ми живеем в Танзания в момента, но другата седмица ще се прибера по спешност, за да се консултирам с лекарите в България и евентуално да направим инвазивни изследвания.

Притесненията ми са следните: Въс вторник тази седмица (12 седмици и 3 дни) направих ултразвуков преглед за първи триместър, на който се останови, че единия фетус е с много голям риск за различни аномалии. Замерванията, които бяха извън норма са:
NT 3.60 mm (наистина видимо беше разликата с останали, които бяха 1.5 мм, и беше по по-голяма част от тялото - pleural effusion)
FHR 180 bmp
Ductus Venosus PI 1.42
nasal bone: present

и съответно рисковете, които системата изчисли са:

Trisomy 21 - 1 от 15
Trisomy 18 - 1 от 71
Trisomy 13 - > 1 от 4

Въпросът ми е 14 седмица + няколко дни, прекалено късно ли ще е за направа на Хорионбиопсия? Кога най-рано може да се направи амниоцентеза? Удачно ли е на този етап да търся и лекар, който да прегледа сърчицата и да направи ехокардиография? Притесненията са ми да не закъснея прекалено много и ако направим редукция това да засегне цялата бременност :( До коя седмица мислите, че би била възможна редукця при евентуално потвърждаване на съмненията за сърдечни или хромозомни аномалии?

Ще съм Ви благодарна за всякакви насоки! Първото ми дете родих в Малайзия, и затова в България (София) нямам опит с лекари и лечебни заведения, но в случая ще трябва да се ориентирам бързо...

Благодаря ви и извинявайте за многото въпроси!

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: потенциална аномалия при триплодна бременност?

Мнениеот kremensky » пет окт 23, 2020 11:57 am

Здравейте,

Предлагам Ви да изпратите на kremensk@yahoo.com:
-копие от оригиналите на проведения преглед;
-на коя дата можете да бъдете в София ?

Това ще позволи да се проведе предварителна консултация с високо квалифициран АГ-специалист от "Майчин дом".
Ще Ви бъде организирана и консултация на място при нас и ще получите адекватни предложения за решаване на ситуацията и отговори на Вашите въпроси.

Няма място за паника.
Можете да разчитате на максимално възможното съдействие за решаване на проблема.

Успех и
лек
ден.

Кременски

iva_m
Мнения: 3
Регистриран на: пет окт 23, 2020 7:47 am

Re: потенциална аномалия при триплодна бременност?

Мнениеот iva_m » пет окт 23, 2020 12:53 pm

Благодаря много за бързия отговор! Изпратих Ви исканата информация на електронната поща.

Хубав ден и почивни дни!

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: потенциална аномалия при триплодна бременност?

Мнениеот kremensky » пет окт 23, 2020 7:50 pm

Здравейте,

Отговорих Ви на електронната поща.

Ако имате допълнителни въпроси за вземане на трудното решение - съм на разположение.

Успех и

лека
вечер

iva_m
Мнения: 3
Регистриран на: пет окт 23, 2020 7:47 am

Re: потенциална аномалия при триплодна бременност?

Мнениеот iva_m » вт ное 03, 2020 10:10 pm

Здравейте,

Благодаря много още веднъж за подкрепата и готовността да помагате!

Изпратих ви емайл с детайли как мина консултацията ми и пак имам нужда от вашето съдействие.

Надявам се възможно най-скоро да успеете да погледнете какво съм ви писала и да ме посъветвате към кого да се обърна.
Дано не е прекалено късно :(

Ивалина

DesmondLut
Мнения: 2
Регистриран на: пон юли 05, 2021 11:55 am

-

Мнениеот DesmondLut » нед сеп 26, 2021 6:10 am

Здравейте, нуждая се от вашата помощ. Моя много близка приятелка е бременна с близнаци след инвитро в чужбина. В момента е в 22 г.с. Това е втора бременност. Има родено момиченце преди три години. За съжаление не и е поставен анти Д-гамаглоболин след раждането. Тъй като втората бременност е била триплодна, лекарите са направили ембрио редукция и отново са пропуснали да поставят анти Д-гамаглоболин /това се случва също в чужбина/. В резултат е образувала антитела. Ето изследванията:
12 г.с. - 1:1024
16 г.с. - 1:128
20 г.с. 1: 264
21 г.с. - 1:264
Според наблюдаващият я лекар в момента бебетата се развиват без проблем. Четейки в интернет ние сме много притеснени.
Има ли според вас случай с толкова високи стойности на антителата да се развие нормална бременност и бебетата да не развият хемолитична болест?
Може ли също да споделите в коя седмица родихте вашите бебета, правено ли им е обменно кръвопреливане или други медицински процедури?
Не е възможно вътреутробно кръвопреливане, тъй като са близнаци.


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта